bip.gov.pl
A A A K
SmodBIP
To jest wersja archiwalna z dnia 23.11.2013, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu:

TRASY

TRASA NR 1 kolor: żołty

TRASA NR 2 kolor: czarny

TRASA NR 3 kolor: zielony

TRASA NR 4 kolor: czerwony

TRASA NR 5 kolor: czerwony

Gmina Walim jest w trakcie realizacji projektu stworzenia górskich tras rowerowych MTB. Projekt obejmuje wytyczenie czterech tras, które przebiegałyby przez tereny Gminy Walim oraz gmin ościennych. Przebieg każdej z nich przewiduje możliwość dotarcia do wybranych atrakcji turystycznych gminy z zaznaczeniem miejsc ciekawych kulturowo, historycznie, przyrodniczo i rekreacyjnie.
Planujemy stworzenie dwóch tras, które byłyby dedykowane aktywnemu wypoczynkowi po Parku Krajobrazowym Gór Sowich tj. Przełęcz Sokola w Rzeczce oraz Wielką Sowę.
Idea stworzenia strefy MTB dla Gminy Walim nie była przypadkowa. Inspirowana jest koniecznością ciągłego rozwoju oferty turystyczno - rekreacyjnej oraz wzrastającym zainteresowaniem turystyką rowerową po górach.
Realizacja w/w projektu pozwoli na szeroką promocję walorów turystyczno - krajobrazowych Gminy oraz regionu, dając jej mieszkańcom szansę na aktywne spędzanie czasu a turystom dodatkowe miejsce rekreacji i wypoczynku.
Przebieg tras jest jeszcze na etapie uzgodnień z właścicielami gruntów, po których  przebiegają. Po załatwieniu formalności wszystkie trasy zostaną oznaczone, udostępnione pliki gpx a w miejscach dostępu ustawione zostaną tablice informacyjne z mapami. Docelowo trasy zostaną włączone do kompleksu tras przebiegających w Górach Sowich pod  nazwą STREFA MTB SUDETY ŚRODKOWEOpublikował: Artur Jarczok
Publikacja dnia: 23.11.2013
Podpisał: Artur Jarczok
Dokument z dnia: 26.10.2013
Dokument oglądany razy: 857